05 Aralık 2021 Pazar
Anasayfa > HABERLER > OSEV 1.OLAĞAN GENEL KURULU ve GÖREV DAĞILIMI YAPILDI
OSEV 1.OLAĞAN GENEL KURULU  ve GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

OSEV 1.OLAĞAN GENEL KURULU ve GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

20.02.2016 23:25 12 14 16 18 yazdır
Kısa adı OSEV olan OSMANİYE SEVDALILARI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU kuruluş çalışmaları devam ediyor
Osmaniye'de ÇELİK-İŞ Sendikası Osmaniye Bölge Başkanlığında bir araya gelen 32 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları, OSMANİYE SEVDALILARI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU kurmaya karar verdiler.

Platforma Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen adına Osmaniye Şube Başkanımız Ahmet Kandemir katılmaktadır.

Osmaniye'de faaliyet gösteren 32 STK'na ev sahipliği yapan Çelik-İş Sendikası Bölge Başkanı Mehmet GÜNDÜZ, vatana millete Osmaniye'ye faydalı hizmetlere imza atacağına yürekten inandığı Osmaniye Sevdalıları Platformu kurulmasına katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek STK temsilcilerine bu duyarlı örnek hareketlerinden dolayı çok teşekkür ettiğini söyledi.

Kendi aralarında geçici bir yönetim kurulu oluşturan Osmaniye Sevdalıları Platformu (OSEV) yönetimi, milletimiz vatanımız için birlik ve beraberlik mesajları verdi.Konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"-Bugün insanlığın en önemli problemi, bireylerin, toplumların ve yönetimlerin insani değerlerden önemli ölçüde uzaklaşmış olmasıdır. Başka bir ifadeyle bugün insanlık ciddi bir "değerler krizi" yaşamaktadır. Hayatımıza anlam veren sevgi, saygı, yardımlaşma, hoşgörü, milli ve manevi değerlere bağlılık gibi yüksek insani değerlerin toplum hayatımızdan çıkarılması insanlarımızı ve insanlığı bunalıma sokmuş ve mutsuz etmiştir. İnsanı, insan yapan tüm insani değerlerin sosyal, siyasi, kültürel ve ekonomik hayatımızda yeniden etkin bir şekilde yaşanması, insanımızın mutluluğuna, toplumsal uzlaşmaya, barışa ve demokrasimizin güçlenmesine, milli ve manevi değerlerin yücelmesine çok önemli katkılar sağlayacaktır.


Unuttuğumuz, kaybettiğimiz veya terk ettiğimiz insani değerleri hayatımızın bütün safhalarında yeniden yaşayabilmek ve demokrasi standardımızı yükseltebilmek için 23.11.2004 Tarih ve 25649 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5253 Sayılı Dernekler Kanunu'nun 2. maddesi (f) bendi ve 25. maddesi ve 31.03.2005 Tarih ve 25772 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Dernekler Yönetmeliği'nin 94. maddesine göre aşağıda isim ve unvanları yazılı bu tutanağın "Kapsam" maddesinde belirtilen Sivil Tolum Kuruluşlarından bir araya gelenlerle "Osmaniye Sevdalıları Platformu" oluşturmaya karar verilmiştir.    Bugün Osmaniye'mizdeki, Ülkemizdeki, Türk ve İslam âlemindeki, özellikle son gelişmeler, terör, aile faciaları, boşanmalar, cinsel sapmalar, uyuşturucu, alkolizm, cinnetler, bunalımlar, cinayetler gibi toplumsal ve bireysel insani değerlerdeki sapmalar, yurdumuzun ve insanlığın önemli gündem maddeleri, "Osmaniye Sevdalıları Platformu'nun bir an önce oluşturulmasını zaruri hale getirmiştir.

Diğer taraftan sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı ve hoşgörüyü kaybettiğimiz toplum hayatında ayırımcılık, önyargılı fikirler, ideolojik yaklaşımlar, maddiyatçılık ve menfaatçilik insani değerleri oldukça zayıflatmış ve aşındırmış, adeta hayatımızdan silip yok etmiştir. İşte bu sebeplerden dolayı, "OSMANİYE SEVDALILARI PLATFORMU" insani, milli, manevi, çevresel değerler ve demokrasi konusunda son derece duyarlı olacak, bu konularla ilgili olarak toplumu bilgilendirecek, değişik etkinliklerde bulunacak, raporlar ve projeler hazırlayacaktır.


Ayrıca ve özellikle Osmaniye'mizin il olarak yeni olması nedeniyle, şehircilik açısından birçok eksiklikleri bulunmaktadır. Bu nedenle de çağdaş bir şehir olarak ortaya çıkabilmesi için yapılanların yanında yeni projelerle bu yolda ilgili birimlere yardımcı olmak, yapılan güzellikleri takdir etmek, eksiklikleri ve yanlış yapılan veya yanlış yapılmakta olan uygulamaları anında tespit edip ilgilileri uyarmak, yanlışlıkta ısrar edilmesi halinde durumu kamuoyuna bildirerek yanlışlığın giderilmesinde kamuoyu baskısı oluşturmak çok önem arz etmektedir. İşte "Osmaniye Sevdalıları Platformu" aynı zamanda bu işlevi de toplum adına üstlenmeyi bir görev bilmiştir.OSEV, İnsani değerler ve demokrasi misyonu ile insanımızın Türk ve İslam topluluklarının mutluluğuna, toplumsal uzlaşmaya, barışa ve demokrasinin güçlenmesine katkı sağlamak, toplumu doğru bilgilendirmek, güçlü bir sivil toplum iradesi oluşturmak, özellikle de Osmaniye'nin sosyo ekonomik, sosyo kültürel, çevre ve şehircilik ve sosyal hayatın her alanında toplumsal mutabakatın sağlanması için Osmaniye'mizin çağdaş bir şehir olma yolundaki kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarına proje sunmak, yapılan güzel faaliyetlerde ilgilileri takdir etmek, eksik ve yanlışlıklarda da ilgilileri ikaz etmek, gerektiğinde bunları kamuoyu ile paylaşmak, Osmaniye lobisi oluşturmak, Osmaniyelilik bilincini geliştirmek ve Osmaniye için birlikte hareket etmeyi amaçlamaktadır.


Bu amaçla kuruluş çalışmaları yürüten OSEV, Çelik- İş Sendikası Osmaniye Bölge Başkanlığında yaptıkları toplantıda kuruluş mutabakatı üzerinde son çalışmalar yapıldı. Çelik iş Sendikası'nın da çiğ köfte ikramında bulunduğu programda OSEV'in geçici yönetim kurulu oluşturuldu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri