05 Aralık 2021 Pazar
Anasayfa > HABERLER > OSEV 4.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
OSEV 4.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

OSEV 4.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

29.11.2018 13:20 12 14 16 18 yazdır
50 Sivil Toplum Kuruluşu’nun Üyesi olduğu Osmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun (OSEV) Osmaniye Jandarma Komutanlığı sosyal tesislerinde 28.11.2018 tarihinde saat 19:00’da 4. olağan genel kurulu yapıldı


OSEV 4. olağan genel kurulunda OSEV Yürütme Kurulu için yapılan seçime tek liste halinde girildi ve dönüşümlü olan Dönem Koordinatörlüğüne Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil AVCI seçilmiştir.

Jandarma Komutanlığı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan Başkanlığı verilen önerge ile Divan Başkanı Devrim Murat AKSOY Başkanlığında Katip üyelikler Ahmet KANDEMİR ve Çağrı HÖRMET tarafından oluşturuldu.


3. Dönem Başkanı Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar AKTÜRK açılış konuşmasında;“Ben öncelikle bugüne kadar OSEV’i ayakta tutan ve her türlü desteği veren tüm derneklerimize teşekkür ediyorum. Kimsenin bugüne kadar devam edemeyeceğine inandığı bir başarıyı biz kanıtladık. OSEV ilk günkü gibi dimdik ayakta duruyor. Ayrıca yine dönem başkanlığımda bana destek olan Yürütme Kurulu üyesi başkanlarıma da teşekkür ediyorum. Diğer yandan yeni yönetime gelecek Yürütme Kurulu’na da çalışmalarında başarılar diliyor ve her zaman yanlarında olacağımı bilmelerini istiyorum. Katılımınızdan dolayı teşekkür eder, genel kurulumuzun hayırlı olmasını dilerim” dedi.


">Divan Başkanı Murat Devrim Aksoy, yeni dönem için liste olup olmadığını sorması üzerine aday liste sunumu yapıldı. Başka liste olmayınca da oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. 

OSEV’in yeni Yürütme Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmuştur.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil AVCI

Osmaniye Ziraat Odası Başkan Vekili Hüsamettin KESKİNER,    

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Devrim Murat AKSOY,

Osmaniye Mimarlar Odası ve İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Halise ŞEN

Osmaniye Folklor Araştırma Derneği  (OFAD) Başkanı Abdullah GİZLİCE,

Türkiye Kamu sen ve Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet KANDEMİR,

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV)   Başkanı Çağrı HÖRMET,

Türkiye Muhtarlar Derneği Osmaniye Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet ÖZENER,

Emekli Astsubaylar Derneği Osmaniye Şube Başkanı ŞENEL YILDIZ,

Osmaniye Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan ERYOL,

Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  (OSKADER) Başkanı Mahmut BAYRAKÇI.

Yürütme Kurulu Başkanı olan OGC Başkanı İsrafil Avcı yaptığı teşekkür konuşmasında ;“Biz OGC olarak OSEV’in her zaman yanında ve destekçisi olduk. Bundan sonraki dönemde bu yükümüz ve sorumluluğumuz biraz daha arttı. Ben ve yürütme kurulu üyesi arkadaşlarım OSEV’i en iyi şekilde faal tutmaya ve çalışmaya gayret edeceğiz. Bizim amacımız ve hedefimiz daha iyi ve güzel Osmaniye için sorunları tespit etmek, bunların çözümü için de öneriler sunmak, desteklemektir. Bugüne kadar OSEV’e başkanlık yapmış, Arpacı Ali Güzel Ahlakı ve Milli Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği  (AGAMDER) Başkanı Av. Selahattin ARPACI, Osmaniye Folklor Araştırma Derneği (OFAD) Başkanı Abdullah GİZLİCE, Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar AKTÜRK ve yürütme kurulunda çalışarak emek vermiş herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca etkinliğimize katılan Belediye Başkan Vekilimize, Garnizon Komutanımıza, Emniyet Müdürümüze, İl Jandarma Komutanımıza, CHP, MHP ve İYİ parti il başkanlarımız ile tüm oda ve dernek başkanlarımıza teşekkür ederim. Bize verilen bu görevi yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde yürütebilmenin çabası içerisinde olacağız. Ben herkese desteklerinden ve teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.


Dilek ve temennilerin alınmasının ardından genel kurul toplantısı sona erdi. Genel Kurul toplantısının ardından yemek programı düzenlendi.Yemek programına Garnizon Komutanı ve 39.Mknz. P.Tug. K.Yrd. Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkan Vekili Abdullah Bukan, İl Jandarma Komutanı Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, MHP İl Başkanı A.Melih Loş, CHP İl Başkanı Nedim Ünlü, İYİ Parti İl Başkanı Serhat Kılıç misafir olarak katıldı.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri