05 Aralık 2021 Pazar
Anasayfa > HABERLER > OSEV 6. Dönem Başkanı Ahmet Özener

OSEV 6. Dönem Başkanı Ahmet Özener

27.06.2021 13:06 12 14 16 18 yazdır
Kısa adı OSEV olan Osmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu 6. Genel Kurulu yapıldı. Osmaniye Ziraat Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Genel Kurulda yeni dönem başkanlığına Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Özener seçildi.
OSEV 6. Dönem Başkanı Ahmet Özener


OSEV’in önceki başkanlarından ve OFAD’ın 2. Dönem Başkanı Abdullah Gizlice’nin sunumuyla başlayan kongrede; Divan Başkanı olarak Gençlik Spor Kulübü Başkanı İbrahim Erdoğan, Başkan Yardımcısı OSEM Başkan Vekili İbrahim Erdoğan ve Divan Kâtibi olarak Yenises Dergisi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy görev aldı.Yerfıstığının ve Şehitlerin Başkenti Osmaniye Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan OSEV 5. Dönem Yürütme Kurulu Başkanı ve Türk Eğitim Sen Başkanı Ahmet Kandemir, “Doğu Akdeniz’in İncisi, Ozanlar ve Âşıklar Diyarı, Çukurova’nın Bereketli Toprakları, Yerfıstığının Başkenti, Yukarı Çukurova’da, Ceyhan Nehri’nin doğu yakasında yer alan, alabildiğine geniş hinterlandıyla Akdeniz’in Yükselen Değeri, Bölgenin Parlayan Yıldızı, Sevdamız Osmaniye; Ceyhan Nehri, Hamıs, Karaçay, Kesiksuyu ve Sabun Çaylarıyla sulak, hem de Çukurova’yı doğuya bağlayan yolların kavşağında olması nedeniyle işlek bir bölgedir. Her tepesinde bulunan tarihi kaleleri ve yaylarıyla, Kaleler ve Yaylalar Şehri, Kurtuluş Savaşında verdiği milli mücadele ve şehitleriyle terörle mücadeleye verdiği yüzlerce Şehitle, Osmaniye Şehitler Diyarı olup Şehitlerin Başkenti olarak anılır. Türkiye’de bir benzeri olmayan ve şu an için Osmaniye’mizde faaliyet gösteren 54 Sivil Toplum Kuruluşumuzun üye olduğu OSEV; bir fikir atölyesi olarak hazırlanan 50 fikir projemizi devlet millet elele düsturuyla, tüm Türkiye’de faydalanılması, uygulanması ve ilham alınması amacıyla örnek teşkil edecek şekilde osev.org.tr internet sitemizde yayınlanmaktadır” dedi.
Osmaniye Sevdasıyla Görevimizi Yapacağız Ahmet Özener’in Başkanlığındaki Yürütme Kurulu; Ahmet Kandemir, M. Devrim Aksoy, Halise Şen, Sait Çenet, Mehmet Çetinkaya, Hakan Eryol, Adem Küpeli, Yaşar Balcı, Yüksel Cafri ve Murtaza Özer’den oluştu. Ayrıca Genel Kurulda onaylanan Danışma Kurulu Üyeliklerine de; Abdullah Gizlice, Baki Teke, Çağrı Hörmet ve Mehmet Gündüz seçildi.

Yürütme Kurulu adına bir teşekkür konuşması yapan OSEV 6. Dönem Başkanı Ahmet Özener, “Bize güveniniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hiçbir menfaat beklemeden, siyasi çıkar gözetmeden Osmaniye sevdasıyla görevimizi yerine getireceğiz. Bugüne kadar emeği geçen tüm büyüklerimize saygılarımı sunuyor ve Kurucu Başkanımız merhum Av. Selahattin Arpacı ağabeyime ve Alevi Kültür Dernekleri Osmaniye Şubesi Başkanımız merhum Bektaş Yıldırım amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kongremizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Değerli büyüklerim, değerli başkanlarım OSEV’imizin 6. Olağan Genel Kuruluna hoşgeldiniz.Doğu Akdeniz’in İncisi, Ozanlar ve Âşıklar Diyarı, Çukurova’nın Bereketli Toprakları, Yerfıstığının Başkenti, Yukarı Çukurova’da, Ceyhan Nehri’nin doğu yakasında yer alan, alabildiğine geniş hinterlandıyla Akdeniz’in Yükselen Değeri, Bölgenin Parlayan Yıldızı, Sevdamız Osmaniye; Ceyhan Nehri, Hamıs, Karaçay, Kesiksuyu ve Sabun Çaylarıyla sulak, hem de Çukurova’yı doğuya bağlayan yolların kavşağında olması nedeniyle işlek bir bölgedir. Her tepesinde bulunan tarihi kaleleri ve yaylarıyla, Kaleler ve Yaylalar Şehri, Kurtuluş Savaşında verdiği milli mücadele ve şehitleriyle terörle mücadeleye verdiği yüzlerce Şehitle, Osmaniye Şehitler Diyarı olup Şehitlerin Başkenti olarak anılır.


Bu şehrin insanları olarak bizler, Osmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nu (OSEV); İnsani değerler ve demokrasi misyonu ile insanımızın Türk ve İslam topluluklarının mutluluğuna, toplumsal uzlaşmaya, barışa ve demokrasinin güçlenmesine katkı sağlamak, toplumu doğru bilgilendirmek, güçlü bir sivil toplum iradesi oluşturmak, özellikle de Osmaniye’nin sosyo ekonomik, sosyo kültürel, çevre ve şehircilik ve sosyal hayatın her alanında toplumsal mutabakatın sağlanması için Osmaniye’mizin çağdaş bir şehir olma yolundaki kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarına proje sunmak, yapılan güzel faaliyetlerde ilgilileri takdir etmek, eksik ve yanlışlıklarda da ilgilileri ikaz etmek, gerektiğinde bunları kamuoyu ile paylaşmak, Osmaniye lobisi oluşturmak, Osmaniyelilik bilincini geliştirmek ve Osmaniye için birlikte hareket etmeyi amaçlamak için Osmaniye’mizin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 7 Ocak 2016 tarihinde bir araya gelen Osmaniye’mizde faaliyet gösteren 35 Sivil Toplum Kuruluşunun oluşturduğu Kurucular Kurulu tarafından 7 Ocak 2016 tarihinde kurulan osev bugün 6 yaşına gelmiştir.
Burada bu kuruluşun kurulmasında emeği geçen tüm büyüklerimize saygılarımı sunuyor ve kurucu başkanımız merhum Selahattin Arpacı ağabeyime ve Alevi Kültür Dernekleri Osmaniye Şubesi başkanımız merhum Bektaş Yıldırım amcamıza Allahtan rahmet diliyorum.
Kuruluşumuzun bugüne kadar yürütme kurulu başkanlığı yapmış olan Merhum Selahattin Arpacı, Abdullah Gizlice, Haydar Aktürk ve İsrafil Avcı başkanlarıma, yürütme kurulu üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Türkiye’de bir benzeri olmayan ve şu an için Osmaniye’mizde faaliyet gösteren 54 Sivil Toplum Kuruluşumuzun üye olduğu Osev; Fikir Atölyesi olarak kurulduğumuz gün olan 7 Ocak 2016 tarihinde itibaren Aralık 2019 tarihine kadar yapmış olduğumuz toplantı ve görüşmelerde üye Sivil Toplum Kuruluşları tarafından olgunlaştırılan, zenginleştirilen ve şu an için hazırlanan 50 fikir projemizi devlet–millet elele düsturuyla, tüm Türkiye'de faydalanılması, uygulanması ve ilham alınması amacıyla; Bakanlıklar, Valilik, Osmaniye Belediyesi, öngörülen ortaklar, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Sosyal Destek Programı (SODES), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Programları (KOSGEB) ve benzeri destekler çerçevesinde gerçekleştirilmesi amacıyla İsrafil Avcı başkanım döneminde osev.org.tr internet sitesi kurulmuş tüm projelerimiz yayına verilmiş, proje kitapçığı bastırılarak ilimiz mülkü erkâna takdim edilmiş ve İlimiz mülki erkânına projelerin sunumu yapılmıştır.


6. Olağan Genel Kurul sonuçlarımızın hayırlara vesile olmasını diler genel kurulumuza katılan başkanlarıma teşekkür ederim.

OSEV 5. Dönem Yürütme Kurulu Başkanı 
Ahmet KANDEMİR


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri